Skip to content

Oznámení
Smazat vše

Vape Encyklopedie #166 - REAKCE na ČT24

1 Články
1 Uživatelé
0 Likes
5 Zobrazeno
Mike Godwin
(@mike-godwin)
Illustrious Member Admin
Přidal se: před 12 měsíců
Příspěvky: 1827
Úvodní téma  
wpf-cross-image

ČT24 na svém webu uvedla několik zajímavých informací. Já bych je s vámi rád ve videu probral, protože narážím na to, že po dlouhé době se začíná konečně probírat THR. Tobacco Harm Reduction (redukce škod způsobených úžíváním tabáku). A to je docela zvláštnost.

Následující úryvky jsou citace z webu ČT24 - zdroj najdete na konci článku (doporučujeme přečíst celý, aby nedošlo k vytržení z kontextu):

ČT24: Vědci uvedli, že kuřáci, kteří přejdou na vapování, jsou výrazně méně vystaveni toxickým látkám, jež způsobují rakovinu, plicní a kardiovaskulární onemocnění.
: Ano, tohle potvrzují mnohé studie a jsme rádi, že na to konečně někdo upozornil.

ČT24: Dvě třetiny dospělých kuřáků ale nevědí, že vapování je méně škodlivé. „Vapování představuje v krátkodobém až střednědobém horizontu jen malý zlomek rizik kouření. To ale neznamená, že je bez rizika – zejména pro lidi, kteří nikdy nekouřili,“ doplnila McNeillová.
: Bohužel, velmi často dochází ze strany médií k dezinfomacím a záměrnému strašení občanů.

ČT24: Studie prokázala, že množství toxických látek, jako jsou nitrosaminy, oxid uhelnatý a těkavé organické sloučeniny, je u vaperů stejné nebo nižší než u kuřáků. U lidí, kteří nepoužívali žádné nikotinové výrobky, byly hladiny těchto látek ale ještě nižší.
: Samozřejmě, nebýt uživatelem nikotinu a ideálně být nekuřák je abolutní udeál.

ČT24: Hlavní příčinou jsou levné jednorázové vapovací cigarety, které se prodávají s mnoha „dětskými“ příchutěmi, jako jsou gumoví medvídci, cukrová vata, vafle nebo kobliha.
: Tady si dovolíme nesouhlasit - čím dál se odnaučený kuřák dostane od cigaret, tím lépe pro něj. A to se samozřejmě týká i výběru příchutí. Cesta od tabáku je cesta od chuti tabáku…

ČT24: V České republice se toho ví o kouření elektronických cigaret mnohem méně. Podle loňského průzkumu zadaného jednou z nadnárodních tabákových společností jsou v Česku asi dva miliony kuřáků. Z nich asi tři čtvrtiny kouří klasické cigarety, čtvrtina používá zařízení na zahřívaný tabák a pětina elektronické cigarety.
: Je škoda, že studiu vapingu, jako THR prostředku se nevěnuje víc lidí jak z oblasti specialistů, tak i z oblasti běžné veřejnosti…

ZDROJ: https://godwin.cz/d513y

Moje doplnění: více takových článků, není potřeba popularizovat, ale je potřeba vzdělávat a rozšiřovat horizonty… Děkuji ČT24 za relativně nestranný článek.

Cesta k vapingu vede postupně:
Základní sety: https://go.godwin.cz/lZvDNJ
Pody: https://go.godwin.cz/rNfndn
DIY pro pokročilé: https://go.godwin.cz/heyCmH

Toto téma bylo změněno před 2 měsíce 3 krát uživatelem Mike Godwin

Citace