Skip to content

Dicodes Dani Box Mi...
 
Oznámení
Smazat vše

Dicodes Dani Box Micro - MOD


Mike Godwin
(@mike-godwin)
Člen Admin
Přidal se: před 7 měsíců
Příspěvky: 1651
Úvodní téma  
wpf-cross-image

První mne mod krapet pozlobil (při unboxingu), dnes si spolu ukážeme jak se tomu vyhnout. Tak či tak se mi občas stane (na každém Dicodesu), že při namáčknutí spínacího tlačítka mi nepotrdí volbu, ale hodí mne na úvodní obrazovku. To mne nijak extra netrápí, protože komplexní nastavení člověk dělá jednou možní dvakrát, sem tam se stane, že třikrát. Chipset mi příjde jako updatovaná FL80, ale nedám za to ruku do ohně. Ještě si uděláme Deep Guide, kde se mu podíváme na vnitřek. Na tomhle modu se mi neskutečně líbí ta kompaktnost. A doslova se těším, až bude k mání squonker.

Jak vy vnímáte tento high endový kousek?

DANI BOX Micro: https://go.godwin.cz/NceEIN

Sony: http://go.godwin.cz/2szY6r
LG: http://go.godwin.cz/vteS7k

Použitá technika:
Hlavní kamera- Sony A7 mark II
Druhá kamera: Sony A6000
Mikrofon: RØDE Stereo VideoMic X
Hlavní osvětlení: 3x Film-technika Studio LED
Zadní osvětlení: NANLITE Pavotube II 30X


Citace
Aranearium
(@aranearium)
New Member
Přidal se: před 5 dny
Příspěvky: 3
 

Ahoj Majku, jak ho vnímám? No, celkově jednoznačně pozitivně. Je to první box, který jsem byl ochotný si koupit. Právě pro jeho kompaktnost, preferuju jinak trubky. Pár nepatrných výhrad k němu přece jen mám:
1) delší dobu používám Dani Extreme V3 a tak jsem si zvykl na ovládání jedním tlačítkem a tak, jak je koncipováno ovládání přes tři tlačítka u Micro mi přijde zbytečné a nepřinášející žádné větší výhody (pomocí tří tlačítek by mělo být ovládání pohodlnější, možnost kombinací apod.),
2) nemožnost nastavení doby svícení displeje (to co uvádíš pod funkcí "SwOff Time" není vypnutí displeje, ale vypnutí modu a není ve vteřinách, ale v minutách),
3) teď už budu vyloženě hnidopich, ale na protější straně od displeje je znatelný přesah cca 0,5 mm vrchního a spodního dílu od těla, když po tom přejedu prstem, je to cítit a neměl by být problém pro výrobce to srovnat, ale jak píšu, to už hledám šváby.

Za nevýhodu naopak nepokládám nabíjecí konektor na spodní straně. Atíky v poloze na boku mi nikdy neprotekly a když bych je tak měl mít přes noc, jednoduše je sundám z modu. To je vše, jinak už jen samé klady tak, jak je standard u Dikodesu.

Jednu připomínku však ještě mám a pokládám to za svou nedostatečnost a ne chybu Dikodesu. Do teď jsem nebyl schopen pochopit, jak správně zkalibrovat spirálku. Dělám to tak, že nechám spirálku vychladnout a pak v menu najedu na "Process" a počkám na zhasnutí, pak na "Confirm" a opět počkám a nakonec na "Init". Když jsem spokojený, nechám to být, když ne, opakuju v opačném pořadí. U Extreme mi to tak funguje, u Micro si nejsem jist, někdy se mi zdá že ano, jindy že ne. V recenzích jsem nenašel, že by to někdo podrobně popsal. Možná je nás natvrdlých víc a stálo by zato udělat k Micru (a nakonec by to bylo i pro ostatní Dikodesy) ještě jeden Deep Guide. Z manuálu jsem to prostě nepochopil, možná i proto, že nejsem bůhvíjaký angličtinář a strojový překlad nijak nepomohl.
Dík za pozornost 🙂


Mike Godwin se líbí
OdpověďCitace
Mike Godwin
(@mike-godwin)
Člen Admin
Přidal se: před 7 měsíců
Příspěvky: 1651
Úvodní téma  

@aranearium hojec, díky za veliký feedback. Je to jak říkáš, usekl jsem - doba vypnutí stroje, ne displeje.

Jinak k designu já celkem výtky nemám 🙂 asi mám Dicodes horečku, nebo co 😀

 

Každopádně s životností jsou na topu... neviděl jsem zařízení, které by vydrželo tak moc


OdpověďCitace
Aranearium
(@aranearium)
New Member
Přidal se: před 5 dny
Příspěvky: 3
 

Tak jasně že očekávám, že zaklepu dřív než mé Dikodesy :-D. A co se týče designu, až na těch pár blbostí, co jsem psal, se mi Dikodesy líbí všechny, ale znáš to, nejkritičtější jsme obvykle k tomu, co máme nejradši, na ostatních věcech totiž tolik nesejde.
A dost, nechci ti tady z toho dělat chat, ať se vyjádří i ostatní majitelé.
Zdař


OdpověďCitace
Mike Godwin
(@mike-godwin)
Člen Admin
Přidal se: před 7 měsíců
Příspěvky: 1651
Úvodní téma  

😀 😀 😀 s sbírku Dicodesu bude dědit Pepík, jediný vnouček, který vapuje a nebere drogy 😀 😀 😀


OdpověďCitace
Aranearium
(@aranearium)
New Member
Přidal se: před 5 dny
Příspěvky: 3
 

😀 Vůbec netrvám na tom, abych měl poslední slovo, ale totok ze mě musí ven 😀

Majku, nemůžeš mít vapujícího vnoučka... i když... fyzicky by to možné bylo. Rychlý výpočet (poněkud extrém): potomek v 16 letech, jeho potomek (vnuk) též, tj. 32, tobě je cca 40?, bylo by mu 8+-, nene, jemu bys vapotronku (nebo jak tomu ti náctiletí říkají) nesliboval. Na druhou stranu nepíšeš že Pepík je "tvůj" jediný vnouček, každý je něčí vnouček. 😀 Ať tak, nebo tak, s dědictvím ještě nespěchej. 😀 😀 😀

Co je ovšem zajímavé: oba (a věřím, že nejen my) o Dikodesech uvažujeme jako o předmětu dědictví a to je pro ně to nejlepší vyznamenání. Zabývat se reklamou nacpal bych to do sloganu. 😀


OdpověďCitace

Zanechte odpověď

Jméno autora

E-mail autora

Název *

Maximální povolená velikost souboru je 10MB

 
Náhled 0 Revizí Uloženo